Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019

ΑΕΚ-Ομόνοια Παλιομετόχου 3-0

Η ομάδα μας επικράτησε άνετα της Ομόνοιας Παλιομετόχου με 3-0, ενώ το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο, βάσει της απόδοσης μας. Ξεκινήσαμε δυνατά τον αγώνα και μόλις στο 7' ο Μιχάλης Μιχαήλ με δυνατό σουτ λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 11', ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Η ομάδα μας κυριάρχησε στη συνέχεια του ημιχρόνου, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να φτάσει σε τρίτο τέρμα πάρα τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Το ίδιο δυναμικά ξεκινήσαμε και το Β'ημίχρονο, με τον Μιχάλη Μιχαήλ να πετυχαίνει το 3-0 στο 50' σημειώνοντας χατ τρικ. Συνεχίσαμε να έχουμε την υπεροχή μέχρι και το τέλος του αγώνα, με το σκορ να μένει το ίδιο με το τελικό σφύριγμα.  Σημαντική νίκη ψυχολογίας για την ομάδα μας, μετά απο μια πολύ δύσκολη εβδομάδα που είχαμε.