Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020

Ελπίδα Αφάνειας-ΑΕΚ 3-1

Η ομάδα μας ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα με ήττα 3-1 από την Ελπίδα Αφάνειας. Η Ελπίδα ήταν καλύτερη στο Α'ημίχρονο, ωστόσο η ομάδα μας ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 32' με τον Νικόλα, εκμεταλλευόμενη τη μοναδική ευκαιρία που βρήκε. Η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε δυνατά το Β'ημίχρονο και έφτασε στην ανατροπή με τέρματα που σημειώθηκαν στο 59' και στο 61'. Στη συνέχεια η ομάδα μας προσπάθησε για την ισοφάριση, αλλά η Ελπίδα ήταν αυτή που κατάφερε να φτάσει σε τρίτο γκολ στο 88' σκοτώνοντας το παιχνίδι. Με αφορμή την ολοκλήρωση των αγωνιστικών υποχρεώσεων μας, ευχαριστούμε θερμά τους ποδοσφαιριστές μας και την τεχνική ηγεσία για όλη την προσπάθεια που κατέβαλαν κατά τη διάρκεια της χρονιάς.Η όλη πορεία της ομάδας μας έχει προβληματίσει έντονα και προσεχώς το ΔΣ του σωματείου μας θα αποφασίσει για το μέλλον του ποδοσφαιρικού μας τμήματος.