Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020

ΑΟΛ/Ομόνοια Λακατάμιας-ΑΕΚ 3-1

Ήττα για την ομάδα μας με 3-1 από τον ΑΟΛ/Ομόνοια Λακατάμιας αφού για ακόμη ένα παιχνίδι μείναμε στη προσπάθεια. Ισορροπημένο το Α'ημίχρονο με την ομάδα μας να ανοίγει το σκορ στο 17' με τον Παύλο Γεωργίου και τον ΑΟΛ να ισοφαρίζει στο 23'.  Με το ξεκίνημα του Β'ημιχρόνου η γηπεδούχος ομάδα έφτασε στο 3-1 με δύο γρήγορα τέρματα (49',51') που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αφού στη συνέχεια δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε. Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα η ομάδα μας έχει αρκετές αγωνιστικές απουσίες, με αποτέλεσμα η προσπάθεια της να γίνεται πολύ δύσκολη. Τέλος, θα θέλαμε να συγχάρουμε ποδοσφαιριστή του ΑΟΛ για ένα πολύ ωραίο fair play  που έκανε στη τελευταία φάση του αγώνα, αφού ενώ ήταν στην επίθεση με την μπάλα στη κατοχή του μέσα στη περιοχή μας, ο τερματοφύλακας μας υπέστη θλάση και έπεσε στο έδαφος, αυτός αντί να το εκμεταλλευτεί και να σκοράρει έβγαλε την μπάλα έξω.