Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

ΕΔΟΝ Ακακίου-ΑΕΚ 3-1

'Ηττα για την ομάδα μας με 3-1 από την ΕΔΟΝ Ακακίου. Στο Α'ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 29'. Μπήκαμε δυνατά στο Β'ημίχρονο και καταφέραμε ισοφαρίσουμε στο 49' με τον Αντρέα Σωφρονίου, μετά από ωραία ατομική ενέργεια. Η ΕΔΟΝ όμως κατάφερε να αντιδράσει και να ξαναπάρει το προβάδισμα στο 57'. Στην συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό, κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του αγώνα και να πιέσει ασφυκτικά τον αντίπαλο χωρίς ωστόσο να μπορέσει να φτάσει στο γκολ. Το τελικό 3-1 για την ομάδα του Ακακίου σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ύστερα από αντεπίθεση.  Σήμερα ήταν μια κακή μέρα για την ομάδα μας, όμως οφείλουμε να κοιτάξουμε μπροστά. Θυμίζουμε ότι την ερχόμενη Τρίτη 12/11 θα έχουμε τον εξ'αναβολής αγώνα με τον ΑΟΛ/Ομόνοια Λακατάμιας, στις 20:30 στο Δημοτικό Στάδιο Αγλαντζιάς και πλέον επιβάλλεται να κερδίσουμε.