Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019

Ομόνοια Παλιομετόχου-ΑΕΚ 3-5

Η ομάδα μας έφτασε στην πρώτη της επιτυχία για το φετινό πρωτάθλημα κερδίζοντας εκτός έδρας την Ομόνοια Παλιομετόχου με 5-3. Ξεκινήσαμε αποφασιστικά τον αγώνα και με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου ήμασταν μπροστά στο σκορ 2-0 με γκολ των Άγγελου Χαραλάμπους στο 3' και Παύλου Γεωργίου στο 9'. Στο 22' ο Κύπρος Πετρίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου η ομάδα μας έχασε τη συγκέντρωση της αδικαιολόγητα, δίνοντας την ευκαιρία στη γηπεδούχο ομάδα να μειώσει σε 3-2 με γκολ στο 38' και στο 41' και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Στο Β'ημίχρονο κάναμε και πάλι καλό ξεκίνημα, φτάνοντας στο 4-2 με τον Ανδρέα Σωφρονίου στο 52'. Η Ομόνοια μείωσε ξανά σε 4-3 στο 59'.  Το τελικό 5-3 για την ομάδα μας διαμορφώθηκε στο 74' με αυτογκόλ. Σε γενικές γραμμές ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο σε όλη την διάρκεια του αγώνα και η νίκη θα μπορούσε να έρθει πιο εύκολα. Συνεχίζουμε την δουλειά για να παρουσιαστούμε ακόμη καλύτεροι στη συνέχεια του πρωταθλήματος.