Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

ΑΕΚ-Δόξα Δευτεράς 1-4

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η ομάδα μας δεν κατάφερε να έχει κέρδος στην πρεμιέρα γνωρίζοντας την ήττα με 4-1 από τη Δόξα Δευτεράς. Στο Α'ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι στα πρώτα είκοσι λεπτά, χωρίς ωστόσο να μπορέσουμε να αξιοποιήσουμε την υπεροχή μας. Ακολούθως η Δόξα ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να προηγηθεί 2-0 με τέρματα που σημειώθηκαν στο 32' και με πέναλτι στο 40', που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Εντελώς διαφορετική ήταν η εικόνα στο Β'ημίχρονο με την ομάδα μας να ξεκινά δυνατά και να μειώνει σε 2-1 με τον Αντρέα Σωφρονίου στο 56'.  Στη συνέχεια ανεβάσαμε ρυθμό και πιέσαμε έντονα τη Δόξα, η οποία απειλούσε με αντεπιθέσεις και τελικά κατάφερε να φτάσει σε τρίτο γκολ στο 78', ουσιαστικά σκοτώνοντας τον αγώνα. Το τελικό 1-4 για την φιλοξενούμενη ομάδα διαμορφώθηκε στο 87' του αγώνα. Το αποτέλεσμα σήμερα ήταν αρνητικό, αλλά σε καμμιά περίπτωση δεν απογοητευόμαστε και αναγνωρίζουμε τη μεγάλη προσπάθεια που έκαναν οι ποδοσφαιριστές μας απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Βρισκόμαστε στην άρχη του πρωταθλήματος και η ομάδα μας έχει αρκετά περιθώρια βελτίωσης ακόμα.