Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018

ΑΕΚ-ΑΟΛ/Ομόνοια Λακατάμιας 2-2

Η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 2-2 με τον ΑΟΛ/Ομόνοια Λακατάμιας. Ξεκινήσαμε δυνατά τον αγώνα και καταφέραμε να ανοίξουμε το σκορ μόλις στο 8' με τον Γιώργο Μοδέστου. Ο ΑΟΛ ισοφάρισε στο 19' κόντρα στη ροή του αγώνα με αυτογκόλ, καθώς σε μια άτυχη στιγμή μετά απο εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια, η μπάλα άλλαξε πορεία απο κεφάλι αμυντικού μας και κατέληξε στα δίκτυα. Στο Β'ημίχρονο έγινε συναρπαστικό παιχνίδι με την ομάδα μας να πιέζει τον ΑΟΛ, ο οποίος απειλούσε με αντεπιθέσεις. Η υπεροχή της ομάδας μας έφερε καρπό στο 80' όπου έκανε το 2-1 με τον Κύπρο Πετρίδη. Δυστυχώς στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ξανά από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα μας άσκησε ασφυκτική πίεση στον αντίπαλο, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Το αποτέλεσμα σαφώς και αδικεί την ομάδα μας που ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της.