Κυριακή 26 Μαρτίου 2017

ΑΕΚ-Ομόνοια Βορείου Πόλου 5-3

Η ομάδα μας νίκησε με 5-3 την Ομόνοια Βορείου Πόλου στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος, τερματίζοντας στην 8η θέση ανάμεσα σε 9 ομάδες, έχοντας μαζέψει 7 βαθμούς.  Μπήκαμε δυνατά στον αγώνα και προηγηθήκαμε με τον Γιώργο στο 12'.  Στην συνέχεια η Ομόνοια ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να ανατρέψει το σκορ με τέρματα που σημειώθηκαν στο 30' και στο 42'.  Η ομάδα μας ήταν καταιγιστική με την έναρξη του Β'ημιχρόνου και κατάφερε μέσα σε 10 λεπτά, να ανατρέψει με την σειρά της το σκορ με τέρματα των Ανδρέα (48'), Νάσου Σάββα (54') και του αρχηγού Νεόφυτου Σταύρου (55'). Ακολούθως οι πράσινοι μείωσαν σε 4-3 στο 64', ενώ το τελικό 5-3 για την ομάδα μας σημείωσε ο Γιώργος στο 73'.  Με αφορμή την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, το ΔΣ του Σωματείου ευχαριστεί θερμά και συγχαίρει το τεχνικό τιμ και όλους τους ποδοσφαιριστές μας, οι οποίοι αγωνίστηκαν αφιλοκερδώς για την ομάδα μας. Συγχαίρουμε επίσης και την πρωταθλήτρια ομάδα της Ανατολής Αγλαντζιάς και όλες τις υπόλοιπες ομάδες του πρωταθλήματος. Μέσα στις επόμενες εβδομάδες θα ξεκινήσει ο προγραμματισμός για την νέα χρονιά, στην οποία θα προσπαθήσουμε να τα πάμε καλύτερα.