Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2016

ΑΕΚ-ΑΕ Σιάς 3-5

Μεγάλος προβληματισμός αφού χθές βράδυ χάσαμε ξανά, αυτή την φορά από την ΑΕ Σιάς με 5-3.  Η ομάδα μας ήταν καλή μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όπου είχε κατάφερει να προηγηθεί 2-1 με 2 δύο τέρματα του Γκέλσθορπ στο 13' και στο 39' (ενδιάμεσα η ομάδα της Σιάς είχε ισοφαρίσει). Απαράδεκτη εικόνα στο β'ημίχρονο καθώς δεχθήκαμε δύο πολύ εύκολα γκολ για να βρεθούμε πίσω στο σκορ με 2-3. Ακολούθως, προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε αλλά δεχθήκαμε και τέταρτο γκολ. Μειώσαμε σε 3-4 με αυτογκόλ στο 70'  και παρά την προσπάθεια να ισοφαρίσουμε, στο 85' έγινε το τελικό 3-5 για την αντίπαλη ομάδα. Η ομάδα μας θα αγωνιστεί ξανά σε 15 μέρες, αφού ακολουθούν αγώνες κυπέλλου και η κενή αγωνιστική μας στο πρωτάθλημα.