Κυριακή 22 Απριλίου 2012

29η Αγωνιστική:ΑΕΚ-Κέδρος Αγίας Μαρίνας 0-2

Η ομάδα μας έχασε με 2-0 απο τον Κέδρο, ο οποίος έδειξε περισσότερο πάθος και θέληση για την νίκη. Στο Α'ημίχρονο είχαμε ένα ανοικτό και ισορροπημένο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να δημιουργούν και να χάνουν ευκαιρίες, με την ομάδα μας να έχει δοκάρι απο κοντινή απόσταση στο 5'. Ο Κέδρος μπήκε πιο δυνατά στο Β'ημίχρονο και είχε δοκάρι στο 45' απο μακρινό σούτ έξω απο την περιοχή. Η Μαρωνίτικη ομάδα συνέχισε να μας πιέζει και τελικά κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 60'. Στα επόμενα λεπτά πιέσαμε τον Κέδρο, ο οποίος ηταν ιδιαίτερα επικίνδυνος σε αντεπιθέσεις δημιουργώντας ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ. Δυστυχώς για ακόμη ένα παιχνίδι δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε, με αποτέλεσμα να οδηγηθούμε σε ακόμη μια ήττα. Ο Κέδρος είχε και τρίτο δοκάρι στο 88' ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.