Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

20η Αγωνιστική:Καρμιώτισσα Πολεμιδιών-ΑΕΚ 6-0

Την μεγαλύτερη της φετινή ήττα υπέστη η ομάδα μας, αφού οι δυνατότητες της δεν της επέτρεψαν να διεκδικήσει κάτι απέναντι στην ομάδα που οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος μέσα στην έδρα της. Καταβάλαμε μεγάλη προσπάθεια στο Α'ημίχρονο, αλλα η Καρμιώτισσα έβαλε τις βάσεις για την νίκη με γκολ στο 15' και στο 40'. Η ομάδα των Πολεμιδιών ξεκίνησε δυνατά στο Β'ημίχρονο και κλείδωσε την νίκη με το 3-0 στο 55', ενώ στο 65' πέτυχε το 4-0. Ακόμη δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο στο 80' και στο 85' (με πέναλτι) και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 6-0.

-Μπορεί να μας απογοητεύουν τα τελευταία αποτελέσματα, αλλα δεν πρέπει να μένουμε κολλημένοι σε αυτά. Η ομάδα μας ωφείλει να έχει αξιοπρεπή πορεία μέχρι και την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.