Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

18η Αγωνιστική:Εθνικός Λατσιών-ΑΕΚ 2-1

Αν και οι ποδοσφαιριστές μας τα έδωσαν όλα και πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι και το τελευταίο λέπτο, εντούτοις δεν κατάφεραν να έχουν κέρδος απέναντι στον Εθνικό Λατσιών. Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με την ομάδα μας να προηγείται στο 34' με τον Παπαλαζάρου. Η συνέχεια δυστυχώς δεν ήταν η ανάλογη, με την ομάδα των Λατσιών να ξεκινά πολύ δυνατά το Β'ημίχρονο και να ανατρέπει το εις βάρος της αποτέλεσμα με γκολ στο 47' και στο 54'. Σταδιακά μπορέσαμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι και να πιέσουμε τον Εθνικό, ο οποίος ήταν ιδιαίτερα επίκινδυνος στις αντεπιθέσεις χωρίς ωστόσο να καταφέρει να τελειώσει το παιχνίδι. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν δραματικά, με την ομάδα μας να χάνει μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει.

-Μετά και απο αυτή την ήττα, έχουν μειωθεί ακόμα περισσότερο οι πιθανότητες μας για παραμονή. Ανεξάρτητα απο τις περιστάσεις, δεν θα σταματήσουμε να διεκδικούμε το καλύτερο σε κάθε αγώνα.

-Σύντομα θα έχουμε βίντεο με τα στιγμιότυπα του αγώνα.

Ρεπό:ΑΕΚ Κοράκου

-O αγώνας Καρμιώτισσα-ΠΟ Ξυλοτύμπου διεκόπη στο 80' λόγω επεισοδίων και ενώ το σκορ ήταν στο 0-1.