Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

15η Αγωνιστική:ΑΕΚ-ΑΕΚ Κοράκου 2-0

Ιδανικό ξεκίνημα στο 2012 έκανε η ομάδα μας, αφού μετά απο 13 αγωνιστικές ξηρασίας κατάφερε να γευτεί ξανά την χαρά της νίκης επικρατώντας της ΑΕΚ Κοράκου με 2-0. Στο Α'ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο χωρίς μεγάλες ευκαιρίες απο καμμιά ομάδα. Καλύτερη η ομάδα μας στην επανάληψη, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 62' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λένου Αυξεντίου και στο 90' σφράγισε την πολύτιμη νίκη με τον Παουλλή. Μοναδικό μελανό σημείο η άδικη αποβολή με δεύτερη κίτρινη στο 85' του ποδοσφαιριστή μας Πάμπου Χαραλάμπους για δήθεν καθυστέρηση, ενώ γινόταν αλλαγή.

-Το τέλος του Α'Γύρου μας βρίσκει στην προτελευταία θέση με 9 βαθμούς. Σίγουρα η θέση μας θα μπορούσε να ήταν καλύτερη, καθώς χάθηκαν αρκετοί βαθμοί στις λεπτομέρειες.Μπροστά μας έχουμε ένα ολόκληρο γύρο, υπάρχουν αρκετοί βαθμοί και ελπίζουμε και ευχόμαστε πως η χθεσινή νίκη θα αποτέλεσει μια καινούργια αρχή για την ομάδα μας, έτσι ώστε να βγούμε απο την δύσκολη θέση που βρισκόμαστε σήμερα.