Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

12η Αγωνιστική:Κων/νος&Ευριπίδης Τραχωνίου-ΑΕΚ 2-2

Τεράστια ευκαιρία έχασε η ομάδα μας για να επιστρέψει στις νίκες, αφού η μπάλα μας γύρισε ξανά την πλάτη και δεχτήκαμε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Άγονο το Α'ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο ισόπαλο 0-0. Με την έναρξη του Β'ημιχρόνου, η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο γήπεδο και κατάφερε να προηγηθεί 2-0 με γκολ του Ευαγόρου στο 49' και του Ζαχαριάδη στο 54', ενώ λίγα λεπτά αργότερα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει και τρίτο γκολ και να κλειδώσει την νίκη. Η ομάδα του Κ&Ε Τραχωνίου μας στην συνέχεια μας πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 80'. Δυστυχώς παρα την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές μας δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε την νίκη καθώς δεχθήκαμε γκολ στο 90+3'.

-Παρά την απογοήτευση για την εξέλιξη του αγώνα, κρατούμε την πολύ καλή εμφάνιση και τον εκτός έδρας βαθμό. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας και σίγουρα αν συνεχιστούν τέτοιες εμφανίσεις, οι επιτυχίες θα έρθουν σύντομα.