Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2011

7η Αγωνιστική:ΑΕΚ-Φοίνικας Αγίας Μαρίνας 0-0

Γλυκόπικρη γεύση μας άφησε ο χθεσινός αγώνας καθώς κολλήσαμε στο άγονο 0-0 με τον Φοίνικα, σε ένα παιχνίδι που μπορούσε να συμβεί κάθε αποτέλεσμα αφού και οι δύο ομάδες ρίσκαραν για την νίκη. Ισορροπημένο το Α'ημίχρονο με την κάθε ομάδα να δημιουργεί και να χάνει τις ευκαιρίες της.Ο Φοίνικας μπήκε πιο δυνατά στο Β'ημίχρονο και πίεσε έντονα στο πρώτο εικοσάλεπτο, έχοντας και δύο δοκάρια. Στην συνέχεια η ομάδα μας κατάφερε να ανεβάσει ρυθμούς και να πιέσει με την σειρά της τον Φοίνικα, δημιουργώντας και χάνοντας τις δικές τις ευκαιρίες.

-Όπως είχαμε γράψει και πριν απο τον αγώνα, οποιοδήποτε και να ήταν το αποτέλεσμα δεν θα έκρινε την διαβάθμιση.Στο τέλος της ημέρας ο βαθμός δεν θα είναι άσχημος αν καταφέρουμε να χτίσουμε πάνω σε αυτόν στην συνέχεια.Στα θετικά το ότι για πρώτη φορά φέτος δεν δεχθήκαμε γκολ.