Τετάρτη 6 Απριλίου 2011

Ημιτελικά:ΑΠΟΠ Παλαικύθρου-ΑΕΚ 2-1

Η ομάδα μας δυστυχώς δεν τα κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου της ΠΟΕΛ, αφού ηττήθηκε απο τον ΑΠΟΠ Παλαικύθρου με 2-1. Είναι με θλίψη μας που αναφέρουμε ότι η διαιτησία καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη και προηγήθηκε στο Α'ημίχρονο με τον Χρίστου. Μια στιγμή αδράνειας στο Β'ημίχρονο έφερε την ισοφάριση για τον ΑΠΟΠ και ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα πήγαινε στην παράταση, λίγο πριν την συμπλήρωση των 90'ο διαιτητής ανακάλυψε πέναλτι (η παράβαση έγινε εκτός περιοχής)και χάρισε την πρόκριση στον ΑΠΟΠ. Με το τέλος του αγώνα υπήρξε ένταση και έντονες διαμαρτυρίες απο πλευράς μας για την διαιτησία. Η χρονιά μας λοιπόν τελείωσε με άδοξο τρόπο. Τις επόμενες εβδομάδες αναμένεται να παρθούν σημαντικές αποφάσεις για το μέλλον του ποδοσφαιρικού τμήματος του σωματείου μας.