Παρασκευή 11 Μαρτίου 2011

Προημιτελικά: Ανατολή Λατσιών-ΑΕΚ 3-5

Η ομάδα μας κατάφερε να προκριθεί στην τετράδα του θεσμού επικρατώντας ύστερα απο ένα συγκλονιστικό αγώνα,ακατάλληλο για καρδιακούς, στην παράταση με 5-3 της Ανατολής Λατσιών. Η Ανατολή ξεκίνησε εντυπωσιακά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0, ενώ είχε και χαμένο πέναλτι. Παρά το σοκ, η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς και κατάφερε να ισοφαρίσει με 2 τέρματα του Obi. Στο Β΄ημίχρονο η Ανατολή κατάφερε να πάρει ξανά προβάδισμα με πέναλτι. Και ενώ όλα έδειχναν ότι η πρόκριση θα πήγαινε στα Λατσιά, η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 με εντυπωσιακό σουτ του Αθανασίου στις καθυστερήσεις και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί η ομάδα μας έδειξε να έχει περισσότερες δυνάμεις και πήρε την πρόκριση με τέρματα των Obi και Χρίστου. Στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσουμε τον ΑΠΟΠ Παλαικύθρου. Η προσοχή μας πλέον στρέφεται στο πρωτάθλημα και στον εντός έδρας αγώνα με τον ΠΑΟΚ Κλήρου που θα γίνει αύριο 12/3 και ώρα 15:00.