Παρασκευή 30 Απριλίου 2010

Αποχαιρετίσαμε με το κεφάλι ψηλά

Με το κεφάλι ψηλά αποχαιρέτισε την Δ'Κατηγορία η ομάδα μας καθώς μετά απο καλή εμφάνιση εξήλθε ισόπαλη 2-2 με τον Εθνικό Λατσιών. Η ομάδα των Λατσιών ξεκίνησε το παιχνίδι καλύτερα και άνοιξε το σκορ στο 15' με τον Αχιλλέως. Η ομάδα μας ισορρόπησε τον αγώνα και στα τελευταία στάδια του ημιχρόνου κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ομήρου. Στο Β'ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αρκετά αμφίρροπο. Η ομάδα μας έκανε το 2-1 με τον Σωτηρίου στο 72'. Δυστυχώς, η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πάρει την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα καθώς ο Εθνικός ισοφάρισε με πέναλτι του Παπαδόπουλου στο 90', το οποίο αμφισβητούμε έντονα.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Χρυσάνθου,Χριστοδούλου,Πέππoς(63'Αθανασίου)Νικολάου,Fonge,
Χριστοφή,Χ'Κυριάκου,Ομήρου,Tony(50'Borisov),Μιχαήλ,Σωτηρίου

*Η ομάδα μας πλέον μπαίνει σε φάση αναδιοργάνωσης, έτσι ώστε να επανέλθει δρυμήτερη στην Δ'Κατηγορία την σεζόν 2011-2012.Σύντομα το ΔΣ του σωματείου θα πάρει σημαντικές αποφάσεις όσο αφορά το μέλλον του σωματείου.

*Με λάθη η διαιτησία του Σ.Χριστοδούλου.