Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2020

Δόξα Δευτεράς-ΑΕΚ 3-1

Η ομάδα μας έχασε με 3-1 από τη Δόξα Δευτεράς παρά την καλή εμφάνιση και τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές μας.  Ισορροπημένο το Α'ημίχρονο με την Δόξα να ανοίγει το σκορ στο 25' με αυτογκόλ, σε μια άτυχη στιγμή για την ομάδα μας καθώς μετά απο απόκρουση του τερματοφύλακα η μπάλα χτύπησε στην πλάτη ποδοσφαιριστή μας και από εκεί κατέληξε στα δίκτυα. Στο Β'ημίχρονο ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα με τις δυο ομάδες να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες και την γηπεδούχο ομάδα να φτάνει σε δεύτερο γκολ στο 67'. Δραματικό ήταν το τέλος του αγώνα με την ομάδα μας να μειώνει σε 2-1 στο 82' με τον Κύπρο Πετρίδη, ενώ στην ίδια φάση αποβλήθηκε ο αντίπαλος τερματοφύλακας επειδή χτύπησε ποδοσφαιριστή μας που έτρεξε να πάρει την μπάλα και να την στήσει στη σέντρα. Στα εναπομείναντα λέπτα η ομάδα μας πίεσε για την ισοφάριση, αλλά η Δόξα κατάφερε να φτάσει σε τρίτο γκολ στο 89' με αντεπίθεση κλειδώνοντας τη νίκη.