Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

ΑΕΚ-ΕΔΟΝ Ακακίου 2-4

Η ομάδα μας έχασε με 4-2 από την ΕΔΟΝ Ακακίου παρά το γεγονός ότι παρουσιάστηκε βελτιωμένη και πάλαιψε το παιχνίδι μέχρι και τα τελευταία λεπτά. Χωρίς πολλές φάσεις το Α'ημίχρονο με την ΕΔΟΝ να ανοίγει το σκορ στο 22' και την ομάδα μας να ισοφαρίζει στο 44' με πέναλτι του Αντώνη Ζάγκα.  Στο Β'ημίχρονο ανέβηκε ο ρυθμός με τη φιλοξενούμενη ομάδα να προηγείται ξανά στο 63' και την ομάδα μας να απαντά στο αμέσως επόμενο λεπτό με εξαιρετικό σουτ του Σταύρου Σερδάρη. Στο 73' η ΕΔΟΝ απώλεσε πέναλτι που απέκρουσε ο τερματοφύλακας μας Ανδρέας Πιτσιλλίδης. Στη συνέχεια άνοιξε το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να ψάχνουν ένα τρίτο γκολ και δυστυχώς η ομάδα του Ακακίου ήταν αυτή που το πέτυχε στο 86'.  Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα πιέσαμε τον αντίπαλο χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με αντεπίθεση.