Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020

ΑΕΚ-Ομόνοια Παλιομετόχου 1-3

Η ομάδα μας έχασε με 3-1 από την Ομόνοια Παλιομετόχου σε ένα παίχνιδι που ήμασταν καλύτεροι, αλλά στο τέλος τιμωρηθήκαμε από τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου. Στο Α'ημίχρονο η όμαδα μας ήταν αυτή που είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ στο 12'. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 43' μείναμε με 10 παίκτες καθώς  ποδοσφαιριστής μας πήρε κόκκινη κάρτα. Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα, στο Β'ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε ασφυκτικά τον αντίπαλο, ισοφάρισε στο 63' με τον Κύπρο Πετρίδη και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να φτάσει στην ανατροπή. Δυστυχώς η Ομόνοια ήταν αυτή που κατάφερε να σε δεύτερο γκολ στο 85' κόντρα στην ροή του αγώνα, ενώ πριν η ομάδα μας καταφέρει να αντιδράσει στο 87' έγινε το 1-3 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Το σημερινό αποτέλεσμα μας αφήνει στεναχωρημένους και σαφώς μας αδικεί, αφού ακόμα και με παίκτη λιγότερο ήμασταν καλύτεροι απο τον αντίπαλο, όμως στο ποδόσφαιρο κερδίζει αυτός που καταφέρνει να σκοράρει.