Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019

ΑΕΚ-Ελπίδα Αφάνειας 3-2

Παρουσιάζοντας το καλό της πρόσωπο και με κατάθεση ψυχής απο τους ποδοσφαιριστές μας, η ομάδα μας σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι πέτυχε μεγάλη νίκη με 3-2 επί της πρωτοπόρου του πρωταθλήματος Ελπίδας Αφάνειας, σπάζοντας το νικηφόρο και αήττητο σερί της.  Η ομάδα μας ήταν πιο απειλητική στο Α'ημίχρονο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 23' με τον Ετεοκλή Παπαναστασίου, με την Ελπίδα να απαντά άμεσα ισοφαρίζοντας στο 25'. Στο 39' έγινε το 2-1  για την ομάδα μας με σκόρερ και πάλι τον Ετεοκλή, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Η φιλοξενούμενη ομάδα ξεκίνησε δυνατά το Β'ημίχρονο και στο 63' κατάφερε να ισοφαρίσει ξανά με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Από εκείνο το σημείο και έπειτα το παιχνίδι έγινε θρίλερ αφού οι δύο ομάδες κυνήγησαν το τρίτο γκολ που θα τους έδινε τη νίκη. Τελικά η ομάδα μας ήταν αυτή που είχε τον τελευταίο λόγο και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σταύρος Σερδάρης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα χαρίζοντας μας τη νίκη. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και την τεχνική ηγεσία για την εμφάνιση, το πάθος και το σπουδαίο αποτέλεσμα, το οποίο ελπίζουμε να μας βοηθήσει έτσι ώστε να έχουμε καλύτερη πορεία στη συνέχεια.