Κυριακή 17 Μαρτίου 2019

ΑΕΚ-Ελπίδα Αφάνειας 2-3

Ήττα για την ομάδα μας με 3-2 από την Ελπίδα Αφάνειας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, σε ένα ανοιχτό παιχνίδι το οποίο θα μπορούσαμε και να κερδίζαμε με λίγη περισσότερη τύχη και ευστοχία.  Ισορροπημένο το Α'ημίχρονο με την ομάδα μας να ανοίγει το σκορ στο 31' με τον Μιχάλη Μιχαήλ και τη φιλοξενούμενη ομάδα να ισοφαρίζει στο 42'. Μεγάλο παιχνίδι παίχτηκε στην επανάληψη με εναλλασσόμενη υπεροχή και πολλές χαμένες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες. Μπήκαμε πιο δυνατά στο Β'ημίχρονο, όμως ήταν η ομάδα της Αφάνειας που κατάφερε να φτάσει σε δεύτερο γκολ με πέναλτι στο 60' και στη συνέχεια να έχει τον έλεγχο του αγώνα για τα επόμενα 15 λεπτά. Η ομάδα μας κατάφερε να αντιδράσει και ισοφάρισε στο 77' με τον Αντώνη Λαουτάρη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα είμασταν καλύτεροι και κυνηγήσαμε τη νίκη, δυστυχώς όμως η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να σκοράρει με αντεπίθεση στην τελευταία φάση του αγώνα και να πάρει αυτή το τρίποντο. Μας στεναχωρεί ο τρόπος με τον οποίο χάσαμε, αλλά καλώς ή κακώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο και πλέον κοιτάζουμε τον επόμενο αγώνα. Να πούμε ότι η ομάδα μας και πάλι θα αγωνιστεί σε 2 εβδομάδες, καθώς ακολουθεί η κενή μας αγωνιστική.