Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Ελπίδα Αφάνειας-ΑΕΚ 3-2

Άδικη ήττα για την ομάδα μας με 3-2 από την Ελπίδα Αφάνειας, ύστερα από έναν συναρπαστικό αγώνα, στη μεγαλύτερη διάρκεια του οποίου είμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο μας αλλά στο τέλος τιμωρηθήκαμε από τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα, η ομάδα μας όμως ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ, στην πρώτη καλή της φάση στο παιχνίδι στο 14' με τον Νάσο Σάββα. Σε καλό ρυθμό συνεχίστηκε το Α'ημίχρονο χωρίς να αλλάξει κάτι στο σκορ. Η ομάδα της Αφάνειας μπήκε δυνατά και στο Β'ημίχρονο και ισοφάρισε μόλις στο 49'. Η συνέχεια όμως άνηκε στην ομάδα μας που πήρε τον έλεγχο του αγώνα και πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στο 62' και πάλι με τον Νάσο Σάββα. Η Ελπίδα απάντησε άμεσα καταφέρνοντας να ισοφαρίσει και πάλι στο 66'. Παρά την ισοφάριση η ομάδα μας συνέχισε να έχει την κατοχή και πίεσε ασφυκτικά τον αντίπαλο δημιουργώντας και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Δυστυχώς η μπάλα μας έπαιξε άσχημο παιχνίδι και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη σκοράροντας στο 87' κόντρα στη ροή του αγώνα. Για ακόμη μια φορά φέτος η ομάδα μας δεν κατάφερε να εξαργυρώσει σε βαθμούς αυτά που έδωσε μέσα στο γήπεδο και αυτό είναι κάτι που μας προβληματίζει. Να πούμε ότι θα αγωνιστούμε ξανά σε δύο εβδομάδες καθώς ακολουθεί η κενή μας αγωνιστική στο πρωτάθλημα.