Κυριακή 30 Δεκεμβρίου 2018

ΑΕΚ-ΑΕΛ Λακατάμιας 0-6

Η χρονιά δεν τελείωσε καλά για την ομάδα μας καθώς γνώρισε βαριά ήττα από την πρωτοπόρο ΑΕΛ Λακατάμιας με 0-6. Ο δείκτης του σκορ πάντως δεν είναι αντιπροσωπευτικός της γενικής εικόνας του αγώνα, καθώς 4 από τα τέρματα της αντίπαλης ομάδας σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά.  Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο Α'ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0. Η προσπάθεια μας δυστυχώς δεν είχε συνέχεια στο Β'ημίχρονο, με την ΑΕΛ να ξεκινά καλύτερα και να ανοίγει το σκορ στο 52'.   Στη συνέχεια προσπαθήσαμε για την ισοφάριση, αλλά ήταν η ομάδα της ΑΕΛ που έφτασε σε δεύτερο γκολ στο 70', σκοτώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Ακολούθως οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και έφτασαν και σε τρίτο γκολ στο 77'. Δυστυχώς από αυτό το σημείο και έπειτα η ομάδα μας αδικαιολόγητα κατέρρευσε, με αποτέλεσμα να οδηγηθεί στη συντριβή. Αρχικά στο 81' έγινε το 0-4 και ακολούθως δεχθήκαμε ακόμη 2 γκολ στο 84' και στο 90', για το τελικό 0-6, από ισάριθμα πέναλτι, εκ των οποίων το πρώτο υποδείχθηκε λανθασμένα. Αυτό που θα πούμε είναι ότι δεν πρόκειται να κρυφτούμε πίσω από δικαιολογίες. Θα δουλέψουμε σκληρά για βελτιωθούμε και να επιστρέψουμε στις επιτυχίες με το νέο έτος. Επόμενος αγώνας της ομάδας μας σε 2 εβδομάδες καθώς το επόμενο Σαββατοκύριακο λόγω της εορτής των Θεοφανείων θα υπάρχει διακοπή στο πρωτάθλημα. Ευχόμαστε σε όλους χαρούμενη Πρωτοχρονιά και καλό νέο έτος.