Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

ΑΕ Σιάς-ΑΕΚ 3-2

Τρίτωσε το κακό για την ομάδα μας που δέχθηκε την ήττα από την ΑΕ Σιάς με 3-2. Μέτριο το Α' ημίχρονο με την ομάδα μας να έχει την κατοχή, χωρίς ωστόσο να έχει ευκαιρίες και την ομάδα της Σιάς να απειλεί μέσω αντεπιθέσεων. Στο 41' καταφέραμε να ανοίξουμε το σκορ με τον Ξένιο Κουμπαρίδη, αλλά δύο λεπτά αργότερα δεχθήκαμε την ισοφάριση με πέναλτι. Οι κιτρινοπράσινοι αιφνιδίασαν την ομάδα μας στο Β'ημίχρονο παίρνοντας το προβάδισμα στο 53' , όμως καταφέραμε να απαντήσουμε άμεσα στο 57' και πάλι με τον Ξένιο Κουμπαρίδη. Στο 62' χάσαμε μεγάλη ευκαιρία για να πάρουμε ξανά προβάδισμα καθώς κερδίσαμε πέναλτι, αλλά ο Άλεξ αστόχησε στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει για ένα τρίτο γκολ, αλλά στο 74' η ομάδα της Σιάς ήταν εκείνη που έφτασε με αντεπίθεση στο γκολ, σε μια φάση που προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες μας, καθώς ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ το οποίο δεν δόθηκε. Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος του αγώνα παρά την πίεση που βάλαμε και έτσι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δεν μπορέσαμε να πάρουμε αυτό που αξίζαμε μέσα στον αγωνιστικό χώρο.   Η ομάδα μας εκφράζει έντονες διαμαρτυρίες για την αντιμετώπιση που τυγχάνει από την διαιτησία κατά τους τελευταίους αγώνες μας, με αποκορύφωμα τη σημερινή διαιτησία, η οποία καθόρισε και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Το μήνυμα που στέλνουμε είναι ότι οι αδικίες μας πεισμώνουν για να παρουσιαστούμε πιο δυνατοί στη συνέχεια.