Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018

ΑΕΚ-Δόξα Δευτεράς 2-0

Η ομάδα μας νίκησε και τη Δόξα Δευτεράς με 2-0 μετά από πολύ καλή εμφάνιση και έκανε το 3Χ3 σε ένα ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Στο Α'ημίχρονο είμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο και καταφέραμε να ανοίξουμε το σκορ στο 31' με τον Γιώργο Μοδέστου. Ξεκινήσαμε δυνατά το Β'ημίχρονο και στο 54' ο Μάριος Τσιοπάνη έκανε το 2-0 πετυχαίνοντας ένα εκπληκτικό γκολ, καθώς κατάφερε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα με σουτ λίγο κάτω από τη μέση του γηπέδου. Στη συνέχεια η ομάδα μας έριξε ρυθμό και κατάφερε να διαχειριστεί το αποτέλεσμα, χωρίς να απειληθεί σοβαρά από την Δόξα.  Να πούμε ότι η ομάδα μας θα αγωνιστεί ξανά μετά από δύο εβδομάδες καθώς το επόμενο Σαββατοκύριακο θα έχει αγώνες κυπέλλου και μετά απο κλήρωση έχουμε περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα.