Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018

ΑΕΚ-Αρίων Εργατών 1-0

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας, η οποία επικράτησε του Αρίων Εργατών με 1-0. Μέτριο το Α'ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις, με την ομάδα μας να έχει δοκάρι στο 8'. Καλύτερο το  Β'ημίχρονο με τις δύο ομάδες να εντείνουν τις προσπάθειες τους για να φτάσουν στο γκολ. Στο 56' ο Αρίων ισοφάρισε στα δοκάρια με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Τα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα εξελίχθηκαν σε ρώσικη ρουλέτα με τις δύο ομάδες να δημιουργούν εκατέρωθεν κλασικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Τελικά η μπάλα σήμερα ήθελε την ομάδα μας, η οποία κατάφερε να πάρει την νίκη με τον Άγγελο Χαραλάμπους να πετυχαίνει το χρυσό γκολ στο 89' .  Στην ομάδα υπάρχει ικανοποίηση για το αποτέλεσμα απέναντι σε μια αρκετά καλή ομάδα όπως θα είναι φέτος ο Αρίων και θα συνεχίσουμε την δουλειά για να παρουσιαστούμε ακόμη καλύτεροι στη συνέχεια.