Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

ΑΕΚ-Ελπίδα Αφάνειας 2-3

Η ομάδα μας ηττήθηκε από την Ελπίδα Αφάνειας με 3-2 ύστερα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι και πλέον τερματίζει οριστικά στην 5η θέση του πρωταθλήματος. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο, με λίγες φάσεις, με την ομάδα της Αφάνειας να ανοίγει το σκορ στο 28' στη πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε. Μεγάλο παιχνίδι στο Β' ημίχρονο, με την ομάδα μας να ξεκινά δυνατά και να ισοφαρίζει στο 52' με τον Νάσο Σάββα. Η φιλοξενούμενη ομάδα απάντησε παίρνοντας ξανά προβάδισμα στο 58'. Δεν το βάλαμε κάτω όμως και καταφέραμε και πάλι να ισοφαρίσουμε, στο 75' με τον Παναγιώτη Γρηγορίου. Δυστυχώς οι φιλοξενούμενοι είχαν και πάλι απάντηση και στο 80' έγινε το 3-2 που έμελλε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η ομάδα μας ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές καθώς στο 88' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Νάσος Σάββα. Ο τελευταίος μας αγώνας για αυτή τη σεζόν θα γίνει σε δύο εβδομάδες, καθώς ακολουθεί η κενή μας αγωνιστική στο πρωτάθλημα.