Κυριακή 4 Μαρτίου 2018

ΑΕΛ Λακατάμιας-ΑΕΚ 2-1

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές μας, η ομάδα μας έχασε απο την ΑΕΛ Λακατάμιας με 2-1 και πλέον η προσπάθεια μας για είσοδο στη πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος δυσκολεύει πολύ. Ισορροπημένο το Α'ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις γύρω απο τις δύο εστίες. Καλύτερη η ΑΕΛ στο Β'ημίχρονο έβαλε πίεση στην ομάδα μας, η οποία με την σειρά της απειλούσε με αντεπιθέσεις και ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα στο 82' με ωραίο γκολ του Αντρέα Βρυωνίδη. Δυστυχώς δεν ήταν αρκετό για να μας δώσει κέρδος, αφού η ομάδα της Λακατάμιας κατάφερε να αντιδράσει και να φτάσει στη νίκη-ανατροπή με γκολ στο 84' και στο 90'.  Σίγουρα μας στεναχωρεί ο τρόπος με τον οποίο χάθηκε ο αγώνας, οφείλουμε όμως να κοιτάξουμε μπροστά, έχουμε ακόμη 2 αγώνες για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και θα προσπαθήσουμε να έχουμε το μέγιστο βαθμολογικό όφελος.