Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

ΑΕΚ-ΑΟΜ Μενοίκου 4-2

Η ομάδα μας ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της για το 2017, κερδίζοντας τον ΑΟΜ Μενοίκου με 4-2.  Στο Α'ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι και προηγηθήκαμε 3-0 με τέρματα του Γιώργου Αβραάμ στο 22', του Ανδρέα Βρυωνίδη στο 31' και του Γιώργου Μοδέστου στο 39'. Δυστυχώς στο Β'ημίχρονο  δεν είχαμε την ίδια απόδοση με αποτέλεσμα να δώσουμε την ευκαιρία στον ΑΟΜ να μειώσει σε 3-2 με γκολ που σημειώθηκαν στο 60' και στο 68'  και να μπεί ξανά στην διεκδίκηση κέρδους. Αυτή την φορά όμως δεν ήμασταν διαθετημένοι να χάσουμε βαθμούς και κλειδώσαμε την νίκη με γκολ του Νίκου Ευαγγελάκη στο 90'.  Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές μας και ελπίζουμε στον Β'γύρο του πρωταθλήματος, η πορεία μας να είναι ακόμη καλύτερη.