Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

ΑΕ Σιάς-ΑΕΚ 4-4

Η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 4-4 με την ΑΕ Σιάς χθές βράδυ, ύστερα απο ένα δραματικό παιχνίδι. Στο Α'ημίχρονο είμασταν καλύτεροι και καταφέραμε να προηγούμε με 3-0 με γκολ του Τάμερ στο 9' και του Ανδρέα (28', 45'). Το Β'ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ καθώς ο Σάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 51', ενώ στο 52' η γηπεδούχος ομάδα μείωσε σε 4-1. Απο εκεί και πέρα ξεκίνησε μια αδικαιολόγητη καθίζηση για την ομάδα μας, την οποία στο τέλος πλήρωσε πολύ ακριβά. Στο 62' η ομάδα της Σιάς μείωσε εκ νέου σε 4-2, ενώ στο 75' η ομάδα μας έμεινε 10 ποδοσφαιριστές, αφού ο Χαρίτου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Αυτό ήταν και το σημείο καμπής του αγώνα, σε συνδυασμό με το ότι η ομάδα μας πραγματοποίησε  νωρίς στο Β'ημίχρονο 3 αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμών, συνέπεια του σκληρού παιχνιδιού των γηπεδούχων. Στην συνέχεια οι πράσινοι άσκησαν έντονη πίεση στην ομάδα μας και κατάφεραν να μειώσουν περαιτέρω σε 4-3 στο 88'.  Παρά την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές να κρατήσουν το σκορ, η τύχη μας γύρισε την πλάτη και δεχθήκαμε την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Ομόνοια Παλιομετόχου-Ομόνοια Βορείου Πόλου 2-1
Ταμασός Πέρα Ορεινής-ΑΕΛ Λακατάμιας 5-1
ΑΟΜ Μενοίκου-Ελπίδα Αφάνειας 1-7
Κενή: Αρίων Εργατών

*Επίσης, σε εξ'αναβολής αγώνα την περασμένη Τετάρτη Αρίων Εργατών-ΑΟΜ Μενοίκου 4-1