Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017

Ελπίδα Αφάνειας-ΑΕΚ 0-1

Η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες σημειώνοντας μεγάλο διπλό επί της Ελπίδας Αφάνειας με 1-0. Στο Α'ημίχρονο η γηπεδούχος όμαδα ήταν καλύτερη, αλλά η ομάδα μας ήταν πιο αποτελεσματική και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στην πρώτη ευκαιρία με τον Παναγιώτη, ο οποίος βρήκε δίκτυα για ακόμη ένα ματς. Μεγάλο παιχνίδι παίχτηκε στο Β'ημίχρονο, με την ομάδα της Αφάνειας να πιέζει για την ισοφάριση, την ίδια στιγμή που η ομάδα μας είχε τις δικές τις ευκαιρίες για πετύχει και άλλο γκολ με αντεπιθέσεις. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή μας βρήκε με το χρυσό 1-0 να πανηγυρίζουμε μια μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Σε αυτό το σημείο οφείλουμε να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στους λεβέντες ποδοσφαιριστές μας που ειδικά στα τελευταία στάδια του αγώνα ήταν συγκλονιστικοί και πραγματικά κατάθεσαν ψυχή για να φτάσουμε στη σημερινή νίκη. Η ομάδα μας θα αγωνιστεί ξανά σε 3 εβδομάδες καθώς ακολουθούν αγώνες κυπέλλου και η κενή της αγωνιστική στο πρωτάθλημα.