Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

ΑΕ Σιάς-ΑΕΚ 2-0

Η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 2-0 απο την ΑΕ Σιάς και τον αποκλεισμό από τον θεσμό του κυπέλλου, πληρώνοντας την επιθετική της δυστοκία. Στο Α'ημίχρονο η ομάδα μας είχε την κατοχή της μπάλας χωρίς ωστόσο να μπορέσει να γίνει απειλητική. Στο Β'ημίχρονο ήρθε η ψυχρολουσία καθώς στο 55' η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στη συνέχεια προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, βάζοντας πίεση στον αντίπαλο και καταφέραμε να δημιουργήσουμε και να χάσουμε αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Το τελικό 2-0 σημειώθηκε με αντεπίθεση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα μας εκφράζει παράπονα για την διαιτησία, καθώς ο διαιτητής ανέχθηκε το σκληρό παιχνίδι του αντιπάλου και μας αρνήθηκε πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.  Το αποτέλεσμα μας στεναχωρεί γιατί δεν πήραμε ό,τι δώσαμε στον αγώνα, όμως οφείλουμε πλέον να επικεντρωθούμε στο πρωτάθλημα.