Κυριακή 19 Μαρτίου 2017

ΑΕΚ-Δόξα Δευτεράς 4-2

Η ομάδα μας πέτυχε την πρώτη της φετινή νίκη, κερδίζοντας τη Δόξα Δευτεράς με 4-2. Στο Α'ημίχρονο επιβληθήκαμε πλήρως του αντιπάλου μας και προηγήθηκαμε 3-0 στο σκορ, με 2 τέρματα του Νάσου Σάββα (36',38') και με πέναλτι του Παπακώστα στο 45'. Στο Β'ημίχρονο η ομάδα μας έριξε τον ρυθμό της, με αποτέλεσμα η ομάδα της Δευτεράς να ισορροπήσει τον αγώνα. Η Δόξα μείωσε σε 3-1 στο 68' και η ομάδα μας απάντησε στο 70' με τον  Γιώργο. Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Δόξα μείωσε ξανά σε 4-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι απο την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μας και την νίκη, θα προσπαθήσουμε να δώσουμε συνέχεια στις επιτυχίες και στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.