Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016

ΑΕΚ-Μεσοκελέας Καϊμακλίου 1-2

Η ομάδα μας δέχθηκε πολύ άδικη ήττα από τον Μεσοκελέα Καϊμακλίου με 1-2, αφού ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο της σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, πραγματοποιώντας την καλύτερη της φετινή εμφάνιση. Ο Ξένιος Κουμπαρίδης άνοιξε το σκορ στο 35' για την ομάδα μας και οι κόκκινοι ισοφάρισαν στο 42'. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια έμειναν με 10 παίκτες, κάθως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε ποδοσφαιριστής τους με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο Β'ημίχρονο κυνηγήσαμε το δεύτερο γκολ εκμεταλλευόμενοι την αριθμητική μας υπεροχή, δυστυχώς όμως, η ομάδα του Καϊμακλίου έφτασε στο 2-1 κόντρα στην ροή του αγώνα με πέναλτι στο 65', για τον καταλογισμό του οποίου διαμαρτύρεται έντονα η ομάδα μας. Δέκα λεπτά αργότερα, ο διαιτητής του αγώνα αρνήθηκε να σφυρίξει καθαρό πέναλτι υπέρ της ομάδας μας. Ακολούθησε ένταση και αποβλήθηκε ο προπονητής της ομάδας μας για διαμαρτυρίες. Παρά την μεγάλη πίεση που έβαλε η ομάδα μας στα τελευταία λεπτά του αγώνα, δεν κατάφερε να έχει βαθμολογικό κερδος. Η διοίκηση της ομάδας μας θα εξετάσει το ενδεχόμενο καταγγελίας του διαιτητή του αγώνα στην ομοσπονδία.