Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

21η Αγωνιστική:ΑΕΚ-ΘΟΙ Λακατάμιας 1-2

Ακόμη μια ήττα για την ομάδα μας, παρά την μεγάλη προσπάθεια που καταβάλαμε λυγίσαμε στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Το ΘΟΙ ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 11'. Στην συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε στροφές και πίεσε και στο 33' απώλεσε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει, καθώς ο τερματοφύλακας του ΘΟΙ απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Παουλλής. Πέντε λεπτά αργότερα στο 38', ο Παουλλής πήρε το αίμα του πίσω αφού εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του ΘΟΙ και έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο Β'ημίχρονο η ομάδα της Λακατάμιας πήρε τον έλεγχο του αγώνα και πίεζε, με την ομάδα μας να απειλεί σε αντεπιθέσεις. Δυστυχώς στο 83' το ΘΟΙ έφτασε στο 2-1 με δυνατο σουτ έξω απο την περιοχή και δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε στην συνέχεια.