Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

19η Αγωνιστική:ΑΕΚ-Κισσός Κισσόνεργας 1-5

Βαριά ήττα υπέστη η ομάδα μας απο τον Κισσό, κυρίως λόγω της κακής απόδοσης της στα τελευταία στάδια του αγώνα. Κι όμως το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, με την ομάδα μας να παίρνει προβάδισμα στο σκορ στο 17' με ωραίο γκολ του Ζαχαριάδη. Η συνέχεια δυστυχώς δεν ήταν η ανάλογη, με την ομάδα της Κισσόνεργας να πιέζει έντονα την ομάδα μας και να φτάνει στην ανατροπή με δύο γκολ στο 33' και στο 45'. Στο Β'ημίχρονο ξεκινήσαμε δυνατά και τα πρώτα είκοσι λεπτά πιέσαμε τον Κισσό, χωρίς ωστόσο να βρούμε την μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε. Το παιχνίδι τελείωσε στο 67' όταν ο Κισσός έκανε το 3-1 με πέναλτι που υπέδειξε λανθασμένα ο επόπτης Κογκορόζης. Μετα και απο αυτή την εξέλιξη, η ομάδα μας κατέρρευσε και η ομάδα της Κισσόνεργας πήρε τον έλεγχο του αγώνα και έδωσε έκταση στη νίκη της πετυχαίνοντας ακόμη δύο γκολ στο 77' και στο 89'.

-Έπειτα και απο αυτό το άσχημο αποτέλεσμα, μόνο με θαύμα παραμένει η ομάδα μας στην κατηγορία. Επιβάλλεται όμως να το ξεχάσουμε το συντομότερο και να επικεντρωθούμε στον επόμενο αγώνα.