Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

10η Αγωνιστική:Διγενής Ορόκλινης-ΑΕΚ 5-1

Βαριά ήττα υπέστη η ομάδα μας στην Ορόκλινη απο τον Διγενή, αφού δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του αγώνα. Καλύτερος ο Διγενής στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι σχετικά νωρίς με τρία γκολ στο 14', στο 26' και στο 32' ενώ η ομάδα μας είχε δοκάρι στο 36'. Με την έναρξη του Β'ημιχρόνου στο 47', η ομάδα της Ορόκλινης πέτυχε και τέταρτο γκολ δίνοντας διαστάσεις στην νίκη της. Μειώσαμε στο 80' με όμορφο γκολ του Ζαχαριάδη και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το τελικό 5-1 για τον Διγενή.

-Σίγουρα είναι ένα άσχημο αποτέλεσμα το οποίο μας αφήνει σε δύσκολη θέση, αλλα ωφείλουμε να το ξεχάσουμε, να σηκώσουμε το κεφάλι και να κοιτάξουμε μπροστά. Το πρόγραμμα που ακολουθεί μας δίνει ευκαιρίες για να βελτιώσουμε την θέση μας, αρχής γενομένης με τον τελικό της ερχόμενης Κυριακής με την Δυναμό Περβολιών και είμαστε σίγουροι πως υπάρχουν οι δυνατότητες για να εκμεταλλευτούμε αυτές τις ευκαιρίες.