Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011

3η Αγωνιστική:ΑΕΚ-Εθνικός Λατσιών 0-3

Παρά το γεγονός ότι η ομάδα μας εμφανίστηκε βελτιωμένη σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι και έκανε ένα πολύ καλό Α'ημίχρονο, εντούτοις δεν κατάφερε να έχει κέρδος απέναντι στον Εθνικό Λατσιών, ο οποίος οδηγεί πλέον την κούρσα του πρωταθλήματος.

Αναγνωριστικό το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Εθνικό να ανοίγει το σκορ στο 10' με την πρώτη ευκαιρία που βρήκε. Η συνέχεια άνηκε στην ομάδα μας η οποία πίεσε έντονα τον Εθνικό, χάνοντας τρείς κλασικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Στο Β'ημίχρονο ξεκινήσαμε δυνατά και προσπαθήσαμε να πιέσουμε, αλλα δυστυχώς η ομάδα των Λατσιών και πάλι με την πρώτη ευκαιρία πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 56'. Μετά το 0-2 η ομάδα μας δεν μπόρεσε να αντιδράσει και ο Εθνικός πήρε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ στο 77'.

-Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλους τους φίλους της ομάδας μας που ήρθαν στο γήπεδο για να μας στηρίξουν. Ακολουθεί ένα αρκετά δύσκολο πρόγραμμα στην συνέχεια και η ομάδα χρειάζεται την στήριξη όλων.