Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2011

2η Αγωνιστική:Ηρακλής Γερολάκκου-ΑΕΚ 3-0

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας κόντρα στον Ηρακλή και υποχρεώθηκε στην πρώτη της φετινή ήττα με 3-0. Ο Ηρακλής ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 12'. Στην συνέχεια προσπαθήσαμε να βγούμε μπροστά και να πιέσουμε χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου στο 38' ο Ηρακλής πέτυχε και δεύτερο γκολ.

Στο Β'ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα και προσπάθησε να φτάσει στο γκολ. Τέλικα σε μια αντεπίθεση στο 63' η ομάδα του Γερολάκκου κέρδισε πέναλτι με το οποίο έκανε το 3-0 τελειώνοντας τον αγώνα αφού δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε στην συνέχεια.Δεν χρειάζονται δικαιολογίες, γνωρίζουμε ότι και οι ήττες είναι μέσα στο παιχνίδι και ήδη το μυαλό είναι στραμμένο στον επόμενο αντίπαλο.