Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2010

Μπορούσαμε και καλύτερα

Το πάλαιψε το παιχνίδι η ομάδα μας στην Κοκκινοτριμιθιά, αλλά τελικά ηττήθηκε με 2-1 απο την Ένωση. Πάντως, με λίγη περισσότερη προσοχή θα μπορούσαμε να είχαμε κέρδος απο αυτό τον αγώνα. Το Α'ημίχρονο ήταν μέτριο και ισορροπημένο μέχρι και το 35' όπου καταφέραμε να προηγηθούμε με τον Χριστοδούλου. Η Ένωση αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Το Β'ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αρκετά ανοικτό, και οι δύο ομάδες δημιουργούσαν ευκαιρίες. Τελικά, η Ένωση κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ μετά απο λάθος στην άμυνα μας. Στα τελευταία στάδια του αγώνα, η ομάδα μας πίεσε έντονα την Ένωση, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Γ.Χριστοφή αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα επειδή ανέτρεψε αντίπαλο ποδοσφαιριστή (τελευταίος παίκτης).