Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2009

Ατυχία και αδικία

Για ακόμα μια φορά φέτος η ομάδα μας ατύχησε και δεν πήρε αυτό που δικαιούταν. Η ομάδα μας έχασε με 0-1 απο τον Όλυμπο στο ντέρμπι των ουραγών σε ένα αγώνα στον οποίο το ελάχιστο που δικαιούταν ήταν η ισοπαλία. Το Α'ημίχρονο ήταν ισορροπήμενο και μετριότατο, χωρίς πολλές φάσεις γύρω απο τις δύο εστίες. Στο Β'ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καλύτερη και πίεζε συνεχώς τον Όλυμπο, ο οποίος προσπαθούσε να απειλήσει με αντεπιθέσεις. Δυστηχώς, η ομάδα μας παρα την υπεροχή της δεν μπόρεσε να βρεί λύσεις στην επίθεση και τελικά την πλήρωσε στο τέλος. Στα τελευταία δέκαλεπτά του αγώνα, η απόδοση της ομάδας μας έπεσε κάπως και ο Όλυμπος έγινε πιο απειλητικός. Τελικά, κατάφερε να κλέψει την νίκη με γκόλ του Γιαννάκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Χρυσάνθου,Παπαντωνίου,Borisov,Galle,Χριστοφή,Χριστοδούλου(67'Ομήρου),
Πέππος,Μιχαήλ(75'Δημητρίου),Λουκά,Tony(47'Σωτηρίου),Χ'Παναγίωτου

*Υπάρχει απογοήτευση στην ομάδα μας για τον τρόπο με τον οποίο χάθηκε ο αγώνας. Επόμενος αγώνας στις 3/1/09 με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών εκτός έδρας.

**Καλή η διαιτησία της Π.Μιχαήλ

***Για το πρωτάθλημα ανάπτυξης U-13 η ομάδα μας γνώρισε την συντριβή απο τον Εθνικό Λατσιών με 7-1