Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2009

Δίκαιη μοιρασιά

Ισόπαλος χωρίς τέρματα τελείωσε ο αγώνας της ομάδας μας με τον Ορφέα. Με βάση την απόδοση των δύο ομάδων το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Το Α'ημίχρονο ήταν μετριότατο χωρίς πολλές φάσεις γύρω απο τις δύο εστίες. Στο Β'ημίχρονο το παιχνίδι ήταν καλύτερο αφού και οι δύο ομάδες πίεσαν για να πάρουν την νίκη. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έχασαν οι δύο ομάδες, δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Χρυσάνθου,Borisov,Galle,Σπύρου(80'Λουκά),Καλοζώης(37'Χριστοφή),
Μιχαήλ(73'Tony),Χριστοδούλου,Πέππος,Σωτηρίου,Χ'Παναγίωτου,Fonge

*Αν και θέλαμε την νίκη, εντούτοις είμαστε ικανοποιημένοι απο την εμφάνιση και τον πολύτιμο βαθμό. Στην επόμενη αγωνιστική έχουμε δύσκολο έργο καθώς αντιμετωπίζουμε την Αναγέννηση Γερμασόγειας εκτός έδρας.

*Ο επιθετικός της ομάδας μας Μ.Καλοζώης έπαθε τράβηγμα και έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 37'.

*Για πρώτη φορά φέτος, η ομάδα μας δεν δέχεται τέρμα. Επίσης αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας ισοπαλία.

*Η ομάδα μας πήρε 6 κίτρινες κάρτες και πάει στην δικαστική της ΚΟΠ όπου την περιμένει πρόστιμο.

*Καλή η διαιτησία του Σ.Γερασίμου.

**Για το πρωτάθλημα παίδων U-13 η ομάδα μας πέτυχε μεγάλη νίκη, καθώς κέρδισε εντός έδρας την Ομόνοια με 3-2.