Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2009

Μπορούσαμε και για την νίκη

Ύστερα απο ένα πολύ καλό παιχνίδι με ωραίο ρυθμό, η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 1-1 με τον Κ&Ε Τραχωνίου. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη απο τον Κ&Ε Τραχωνίου, κυρίως στο Β'ημίχρονο και θα μπορούσε να πάρει και την νίκη αν ήταν πιο εύστοχη. Η ομάδα μας ξεκίνησε ορεξάτα το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί 1-0 μόλις στο 10' με τον Καλοζώη. Η ομάδα του Κ&Ε Τραχωνίου, αντέδρασε και ισοφάρισε στο 20' με τον Emeka.Στο Β'ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καλύτερη, πίεσε τον Κ&Ε Τραχωνίου, δημιούργησε και έχασε κλασσικές ευκαιρίες, με αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει μέχρι το τέλος.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Angelov,Borisov,Σπύρου(88'Ιωάννου),Καλοζώης,Μιχαήλ(76'Galle),Χριστοδούλου,Πέππος,
Λουκά,Σωτηρίου (81'Ομήρου),Χ''Παναγιώτου,Fonge

*Aπο αυτό το παιχνίδι, κρατάμε την καλή εμφάνιση και τον πολύτιμο βαθμό. Στο επόμενο παιχνίδι αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την Ασπίδα Πύλας και θα προσπάθήσουμε να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα.

**Με λάθη η διαιτησία Σ.Γερασίμου, απο την οποία έχουν παράπονα και οι δύο ομάδες.

***Για το πρωτάθλημα παίδων U-13 η ομάδα μας ηττήθηκε εκτός έδρας απο την ΠΑΕΕΚ με 3-0.